Kadaka pangal ja Harku jugadel

Tundub, et ma olen juba miljon korda Harku kandis käinud aga tuleb välja, et leidub veel küllalt selliseid radu, mida ma kõndinud pole.

Sõitsime bussiga Tiskresse, läksime üle tee, kohe võsa vahele piiluma, mis seal head on. Niisama tore metsaalune.

Üldiselt plaanisime üles tee peale minna, et seal mõningaid kive vaadata.  Neid on seal hulgi ja nimeks näidatakse , kas  rändrahnud või siis suuured rändrahnud. Parajad pirakad olid küll.

Et natuke põnevam oleks jäi tee peale ka üks imeilus vana tamm- Rabakivi tamm.

Ja siis juba järgmised kivid. Nendega on selline lugu, et need on kellegi aias aga aed on igalt poolt katki ja silmnähtavalt seal ka kedagi ei elanud, nii et me käisime vaatasime neid lähedalt ka.

Vaikselt tekib tunne nagu oleks mingi kivimaniakk.

Esialgu rohkem kive polnud. Läksime otse põllu kõrvalt Kallaste pangale aga enne veel tuli ületada kraav. Õnneks see oli üle hüpatav. Foto:Ilme

Pank oli ilus, kohati päris kõrge. Üldiselt hästi läbitav. Natuke sodine aga on ka hullemaid prügimägesid nähtud.

Ette tasub siiski vaadata. Ühes kohas veidi all pool oli okastraadist aed.

Peale selle oli seal pruuni raunjalga. LKII. Ma nägin seda teist korda elus, eelmine kord oli Astangul.

Oma pettumuseks avastasime, et osa pangaalust oli kinni. Keegi oli aia pangani välja vedanud. Isegi nii kiivalt kaitstakse “oma” pangaalust, et kõige väiksem nurgake on ka kividega kinni laotud. Ma tunnistan, et isegi minusugune ei viitsiks sealt läbi roomata 😀 Nii et pidime üles ronima ja teiselt poolt jälle alla.

Ja läksime oma vanade kommete juurde tagasi ehk otsisime kivi. Seekord oli sihiks Harku liujäljega rahn (k3m, ü21m). Ega see nii lihtne polnudki. Majad ja aiad olid ees, tuli parajalt pikk ring teha. Kuna asukoht oli kindlalt teada siis oskasime kuidagi pooljuhuslikult mingisse põõsasse ronida ja sealt kivihunniku alt selle vaesekese üles leida.

Üks kultusekivi peaks seal kusagil veel olema. Samas on seal neid kive igas hoovis ja iga aia kõrval.

Kui juba nii kaugel olime tundus mõistlik Harku joastiku vaatama minna. Jalanõud polnud meil küll vastavad aga kuidagi seal kalda serva peal kõõludes saime omad pildid tehtud. Otseloomulikult olid kõik purikad teisel pool juga.

Kui üks juga vaadatud ei saanud ju teist vaatamata  jätta. Aga enne seda keerasime ühele kutsuvale teele. Ma olen tahtnud sinna ennegi minna aga pole läinud. Sel korral saime teada, et polnud mõtet minna ka. Käisime lihtsalt ümber põllu ja teisel pool oli oja ees, nii et pidime tagasi jalutama. kui kaardilt vaadata siis äkki oleks otse kalda alt minnes ikkagi läbi võinud saada?!

Edasi mõtlesime, et võiks minna panga pealt mitte alt nagu me tavaliselt oleme teinud. Aga igal pool olid majad ja aiad ees. Ühes kohas oleks saanud karjääri teritooriumile. St aed jooksis kolmnurgaks kokku ja oleks piisanud sellest, et oleks ühe jala aeda pannud ja juba oleks teiselt poolt välja saanud aga üks tegelane arvas, et meile võidakse politsei kutsuda 😀 Ma ise oleks küll sealt läinud.

Jalutasime tagasi ja ronisime pangast üles, natuke teest eemal sest alguses on mõni aed siiski pangaservani välja.

Omast arust olime nagu hullult targad aga selle peale ei mõelnud, et ega me sealt joast ilmselt üle ei saa.

Edasi oligi nii, et üle joa ei saanud, tagasi minna ei tahtnud. Seega läksime mööda kraavi äärt lootuses, et ehk saame kusagilt üle või lõpeb see ära.

Ühes kohas olid kummid vees ja igal muul ajal oleks üle saanud aga hetkel olid need lihtsalt jääs. Kui oleks mingid toikad olnud siis oleks võinud proovida aga…

Läksime edasi. Õnneks tuli varsti sild. Milline üllatus sellises kohas.

Sattusime mäe otsa, vaade oli vahva.

Aga tuli välja, et meie seal olek oli keelatud. Teisel pool polnud sellest sõnagi.

Igatahes olen ma esimese platsi peal nüüd kõik mäed läbi käinud.

Karjäärist välja, majade vahelt läbi. Vaatasime korra Harku järve ja kuna tundus, et me oleme liiga vähe käinud tegime väikese kiirkõnni Haaberstisse. Kuidagi sattusime ringteele aia sisse – pool meelega 😀 Kange himu oli jalakäiate tunnelist läbi minna. Mingi tüüp oli autoga seal. Mõtlesime, et kui ta midagi ütleb siis ei lähe aga kui vait on siis läheme. Ühesõnaga käidud 😀

I läks sealt oma teed. Ma ka. Aga ma arvasin, et ma olen ka aiast väljas. Tuhkagi, kaubanduskeskuse eest ma bussi peale ei saanud sest seal kooserdasid mingid kopad ees. Seega läksin edasi. Leidsin ühe seinakaunistuse.

Sain loomaaiani käia.  Õnneks sealt pääses ilusasti aiast välja.

Käisime umbes:15km /kokku:65km

Umbkaudne kaart ka.

2 kommentaari “Kadaka pangal ja Harku jugadel

  1. Käisin täna samas. Ma ei leidnud MITTE ÜHTEGI nendest rahnudest üles. Kasutasin nii Regio kui Maa-ameti kaarti. Liujäljega kivi oli minu arust teises kohas kui Regio kaardil, aga ligi ei saanud sinna kuhugi, igal pool aiad ümber, kaugelt paistis mingi rändrahnu-taoline asi. Jne. Nüüd kodus vaatan, et R moblarakendus näitab üldse palju vähem rahne kui tavaline veebi-kaart… Oeh. Lähen vaatan talvel uuesti.

    Meeldib

  2. Kui delfi kaarti vaadata siis seal on kõik enamvähem Ok. Liujäljega kivi peaks ka õiges kohas olema. Praeguseks on see sodi alt välja kaevatud, kas ka aed ümber on ei oska öelda.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.