Superkuuvarjutus

Jaanuari lõpus oli super sinine verine kuuvarjutus 😀 Sinine sest oli teine täiskuu selles kuus. Verine sest maa varju jääv kuu näis punane. Super sest kuu on maale lähedal.

Jõudsin veidi varem kohale ja kuna mul´t just alles küsiti, kas ma olen terve Pirita jõeoru juba läbi käinud siis tuli meelde, et üks jupp on käimata ja teine jupp on ka käimata. St. alates Peterburi mnt-st. Teine osa pole praegu oluline ja sinna väga lähedale ei pääse ka vist – peaks kunagi vaatama 🙂 Aga imelikul kombel oli mul täiesti vahele jäänud lõik Botaanikaaia rippsillast kuni Iru sillani – Lasnamäe poolne külg.  Mõned meetrid jäid ka sel korral käimata aga peaaegu on see pool nüüd kaetud.

Huh. Talvel on ikka ilus küll.

Tagasi tühermaal olin siis kui kuu tõusma pidi. A me seal vaatasime alguses veidi vales suunas, samas oli kuu puude taga ka, nii et kui lõpuks kuud nägime hakkas varjutus läbi saama. Pilti polnud mul erilist mõtet teha aga no ühe nööpnõelapea pildi ikka tegin, nii endale mälestuseks. Pealegi on varjutus täitsa näha.

No ja siis hakkas mul nii külm, et mulle tundus, et mu varbad kukuvad kohe küljest ära, õnneks ei kukkunud 😀 Aga et sooja saada siis läksin jala koju, tundus märksa mõistlikum kui bussi oodata.

Kusjuures need mõned kilomeetrid, mis mul koduni kõndida olid, selle ajaga läks täiesti pilve, nii et kuust polnud jälgegi.

Kokku tuli umbes: 8km/jaanuaris: 173km/aastas: 173km

Hm. Kui kilomeetrid päevade peale jagada siis 5,6km päevas on päris ilus tulemus, arvestades, et ma liigun niisama ka päris palju.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.