Tiir peal – Kakumäe.

4-dal jaanuaril lõppes ekspeditsioon ümber Tallinna. Viimane osa kulges mööda Kakumäe rannikut , Tiskre oja äärest Apametsa peakraavi otsa. Terve ringi tegemiseks kulus meil terve aasta. Kilomeetreid pole mina kokku arvestanud aga öeldi, et oli umbes 160 ja etappe 15.

Meist keegi polnud täiuslik aga mina vähemalt osalesin kõikidel etappidel. Kuigi jah see esimene Tiskre ots jäi mul teistega koos käimata sest ma jäin bussist maha nagu ka viimasel korral, mingi traditsioon peab olema, onju. Viimasel korral õnnestus siiski terve tee kaasa kõmpida. Ja päris ausalt ma käisin üksinda Tiskre piiri jupi   ka ära, nii et ma ootan oma medalit 😀

Sellel korral käisime umbes 12km. Alustasime Kakumäel Paljandi bussipeatuses. Millegipärast tekkis otsus, et me läheme kuni sadamani ülevalt. Seal pidavat üks kivi olema. Oli kah, isegi päris suur ja otsa saime ka ronida 🙂 Seal kandis on vist tavaline, et suure rändrahnu nimi on suur rändrahn. (Foto:ilme)

Edasi jalutasime mööda kaldaalust. Sellest suurt midagi kirjutada polegi. Liivakivi sein, kivid, puud , mis on alla kukkunud ja millest üle ronida. Jääpurikaid eriti polnud. Selle eest olid kotkas ja rebane.

Peeter suure merekindluse rannakaitsepatarei juurest ronisime üles. Piilusime sisse. Kahjuks oli torni uks kinni needitud, ei saanudki üles ronida.

Suurem osa meist läks ülevalt edasi.  Aga kuna mõned meist on sellised kiirestikõndijad siis jõudsime all ka ühe tiiru teha.

Tiskre oja äärt mööda minnes, tuli meil ületada üksjagu kraave, aiataguseid. Koerad haukusid, linnud lendasid minema ja mina astusin auku, mis oli põhjatu. Sellest keegi kahjuks pilti ei teinud ja isegi august ei tehtud pilti kuigi kõik olid seda pärast uurinud 😀 Silla, millest mina olin kuulnud aga polnud näinud leidsime ka üles.

Edasi liikusime mööda Tiskre tänavaid. Peakraavi juurest kõrkjate vahelt keerasime mere äärde, et ring kokku tõmmata.

Pidulik lõpetamine toimus Luccas. Kes tahtis see sõi, kes tahtis see jõi.

Mina sõin murakakooki aga Pille kook näeb pildi peal tunduvalt isuäratavam välja kui minu oma.

Varasemad retked:
Iru-Merivälja 11 km
Haabersti, Harku 13+9km
Harku, Pääsküla, Männiku 6+9km
Pääsküla-Männiku 8km
Männiku-Raku 8+5km
Raku- Mõigu 13+5km
Mõigu-Sõjamäe 8+3km
Sõjamäe-Iru 9km
Iru-Merivälja 12+5km
Muistne linnapiir Lasnamägi – Pirita 9+16km
Merivälja-Lootsi 15km
Aegna 20km
Kesklinn/Sitsi 10km
Paljassaare 13+5km
Kopli-Kakumäe 11km

Kui sul tekkis huvi ja tahad ka piiri peal matkata, siis rohkem infot leiad Facebooki lehelt : Saja raja retked.  Järgmisena saab matkata linnasarase piiri 🙂

Aasta kilomeetreid: 185

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.