Mõigu terviserada, lennujaama tagune pilpaküla

Laupäeval ma isegi täpselt ei teadnud, kas mul on plaane või mitte, see ei sõltunud minust. Seega polnud enne mõtet midagi mõtlema hakata kui selgus majja saab. Tuli välja, et mul on täiesti vaba aeg. Samas olin pika unega ja alles pealelõuna paiku tekkis tahtmine õue minna. Kusagile kaugemale polnud mõtet minema hakata aga linna kohad tundusid kõik suhteliselt läbi käidud – igas suunas 😀 Keeruline.

Äkki tuli meelde Mõigu terviserada, mida me suvel või sügise hakul kogemata nägema juhtusime. Tol korral oli kanali äärne viit nii võsas, et ei tekitanud väga tahtmist isegi sisse piiluda, rääkimata sellest, et meil olid muud plaanid.  Aga näha tahtsin ma seda ikka. Ma kaldusin arvama, et ega see mingi huvitav paik ei ole aga kuna muid ideid polnud ajas asja ära küll.

Sõitsin Lennujaama ja hakkasin kõmpima. Nr2 bussi ei viitsinud oodata ja õige kah. Kohale jõudsime ühel ajal 🙂

Tee ääres on mingi väike järveke, täpselt Pühamäe järve vastas. Käisin vaatasin lähemalt ja jalutasin selle serva mööda.

Tegelikult oleks saanud lõpuni tänavani välja minna aga ei viitsinud lumes sumbata,nii et tegin väikese ringi Tartu mnt kaudu sest seal oli jäljerada ees 🙂 Edasi läksin mööda Kanali ja Kaabli teed, seal kusagil pidi see rada algama. Kolmanda kortermaja juurest tuli ära keerata ja seal oli terviserajale viitavaid  märke kah 🙂

Edasi sai mööda aia äärt käia ja raja kaart oli ikkagi alles kanali ääres.

Kanalile oli küll liuplats tehtud aga see nägi minu jaoks veidi kahtlase väärtusega välja ja ma isegi ei hakanud katsetama, kas sealt võiks üle minna või mitte. Ringiga minna oli ka paras piin 😀 Pikk sirge, edasi-tagasi terve kilomeeter ja vaadata polnud seal peale pajutibude suurt midagi. No ja mööda kanali äärt tuli veel edasi ka minna.

Lõpuks ometi saab ka metsa. Vaikusest ja rahust tasus muidugi unistada. Lennukid mõirgasid, nii et kõrvad lukus.

Rada oli  selles mõttes hästi märgistatud, et kõik oli arusaadav, kuhu minna. Talvisel ajal pisut igav. Muudel aegadel kui midagi kasvab siis ilmselt võiks uuesti vaatama minna. Metsa on erinevat – männikut, kuusikut ja kinnikasvanud rabametsa.

Mul oli tõsine plaan rada korralikult läbi käia aga kuna mul juba oli igav siis viimasel lõigul otsustasin vastassuunas minna. Lihtsalt selleks, et pisut närvikõdi ka saada. Kuigi jah ega seal midagi üllatavat ees ei oodanud. Peale selle, et mingi suur valge pruunikirju lind puude latvades kõvasti rahmeldas ja ma omajagu ehmatasin 😀

Palju maad polnudki minna, varsti olin lennujaama taga väljas.

Aeda vaadates ja mõeldes, et mul tuleb seda äärt mööda minna oli natuke hirrrrmus. Kuna ma olen seal enne käinud siis ma vähemalt teadsin, et see pole lõputu. Tegelikult lootsin natuke kaugemale välja jõuda.

Natuke tuima marssimist ja siis tuli pilpaküla. Läksin kohe lähemalt vaatama. Inimestel on fantaasiat, kuidas ja millest endale suve onnike kokku klopsida. Mõni suisa elab seal – vist- korstnad suitsesid.

Üritasin tee äärde välja jõuda. Selleks pidin jälle aia taga jalutama, vaateks maha lammutatud pilpakülast prügimägi.

Ideid, mida edasi teha oli mitmeid aga kell hakkas jälle kahtlaselt palju saama. Polnud mõtet pimeda peale jääda. Seega läksin üle tee ja vaatasin seal ringi lagunenud majade ja grafitite vahel.

Küllalt ringi vaadanud, läksin tee peale tagasi. Mõtlesin, kas minna koju või teha veel üks tiir, mida saaks ka pimedas teha. Otsustasin, et kui veab ja buss parajasti tuleb siis jään õue edasi. Aga buss sõitis suhteliselt nina eest minema, seega jalutasin koju. Ammu polnud üle Smuuli silla käinud.

Mis mind üllatas oli see, et ma käisin päris palju, ma ise arvasin, et umbes 10km tuli kokku. Aga tegelikult tuli jälle 17. Ma juba hakkasin mõtlema, et mis suvel saab kui enam lumes sumpama ei pea. Samas siis on igasugu lillekesi ja liblikaid vaja vahtida ega tempo vist ei tõuse 😀

rada

Sel korral käisin:17km/Märtsis:67km/Aastas:352km

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.