Laagri asum

Vabal päeval oli plaanis minna rappa aga juhtus nii, et ma jäin magama. Tunni ajaga kohe kuidagi ei jaksanudend üles ajada, sööki kaasa pakkida jne. Natuke aega kohvitanud ja mõelnud, mida teha, ei tulnud ühtki väga head ideed. Seega lasime A-ga käiku plaan B. Ehk ammu on kavas olnud asumimatkad. Mitte kuidagi pole viitsinud süübida, kus need piirid täpselt on, mida leida võib. Natuke ehk ajalugu ka juurde.

Et natukenegi loodusele ligi pääseda ja kuhu kanti mul muid ideid tekkis, et edasi minna oli Laagri asum. Hea pisike esimeseks ampsuks. Mets ümberringi, üks seinamaaling ka seal kandis nägemata. Pealegi polnud aega suurt uurimistööd ette võtta.

Laagri on Nõmme linnaosa kõige lõunapoolsem asum, piirnedes ühelt poolt Saue vallaga ja teiselt poolt Pääsküla asumiga. Pindala on 0,41 km2. 
Laagri asumi Pääsküla jõest põhja poole jääv osa liideti Tallinnaga 1968.  Suurem osa elamutest pärineb seitsmekümnendatest aastatest.
Laagri oli osa Pääskülast kuid vangilaagri ja sõjaväelaagri tekkimise tõttu hakati järjest rohkem kasutama Laagri nime.

Rongilt maha tulles käisin tegin pildi Seinamaalingust, mine tea, kas pärast enam viitsib sinna minna.

Izak one “Make believe”

Seinamaal kujutab kunstnikku, kes maalib Nõmme maastikule mände, kandes endas meie kultuuripärandit rahvuslike motiivide näol.

Kõige lihtsam tundus mööda raudtee äärt minema hakata. Eksimise võimalus puudub. Kogemata suustsime siiski tükk maad asumist välja jalutada enne kui tähele panime, et oleks pidanud ära keerama. Mis siis ikka jalutasime tagasi.

Pajude puiesteel tuleb käia niikaua kuni see otsa lõppeb. Et oleks natuke mõnusam läksime üle kraavi, kus oli mõnus rabamets.  Kraavis olid mingid imelikud toikad püsti, midagi on seal kunagi olnud aga mis?

Piir jooksis läbi aedade. Läksime sealt kus sai ehk natuke asumist välja. Lasteaia kõrvalt läbi jõe äärde.

Huvitav on see, et Laagri alevik on kaheks jaotatud ja asumi lastel on raske pääseda kodukohale lähimasse kooli sest see asub teises vallas.

Jõudsime piiritsooni. Siin lõpeb Tallinn, Nõmme ja Laagri asum –  või siis algab, oleneb kust poolt vaadata.

Edasi tuli mööda jõe äärt minna. Igalt poolt ei pääsenud läbi. Siit ehk oleks veel edasi pääsenud aga see ei olnud kuigi kutsuv. Läksime Männimetsa põiku mööda edasi.

Huvitav oli see, et meie tee pidi kattuma Tallinna linnapiiri matkaga aga mitte ükski koht ei tundunud tuttav. Ainult see suur pruun maja tuli hiljem meelde. Midagi me seal asjatasime.

Pidin kodus suisa pilte vaatama, et kus me siis ikkagi käisime ja mida tegime. Tuli välja et see koht pidigi tuttav olema 🙂

Järgmisest autosillast edasi ei pääsenud. Hea tahtmise korral võiks ju seal “järsaku” peal ronida aga suur oht oleks sisse kukkuda ja nii suured fanaatikud me nüüd ka ei ole.

Läksime mööda tänavat raudteeni ja “sõlmisime otsad kokku”.

Käisime veel mõned tänavad keskelt läbi ja suundusime üle jõe Laagri alevikku.

Käisime umbes 6km/ Mais:6km/Aastats: 621km

Kaart.

Üks kommentaar “Laagri asum

  1. Pingback-viide: Asumimatkad | Minu rajad

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.