Maardu

Millalgi ma nägin kusagilt, et sõidab selline buss nagu 30, peaagu Maardusse välja. Muidugi üsna ebasobivatel aegadel ehk võiks öelda, et tööliste bussid.  Aga mind ikkagi hakkas asi huvitama. Mõnikord õnnestub ehk ära kasutada.

Ehk siis näiteks ka sel korral.

Tegelikult polnud mul üldse mingit muud asja Maardu kanti kui lilli korjama. Nimelt on seal ühes kohas lupiine ja need on mulle alati vääääga palju meeldinud aga pole leidnud kohta, kus neid kasvaks. Eelmise aasta jaaniööl jalutasin sealt kandist kodu poole ja leidsin terve välja. Ahhetasin ja korjasin kimbu kaasa.

Sel aastal õitsevad kõik lilled varem ja leidsin et oleks aeg minna kui üldse lähen. Peab ütlema, et osaliselt olid juba täiesti ära õitsenud ja osalt alles täiesti kinni, nii et paras aeg 🙂

Irust hakkasin jala minema. Iru ämma juurest läbi ja tagant Vana-Narva mnt-le välja. Kuna mul teeäärset plaani polnud siis sammusin lihtsalt Maardu poole. Vaatasin, mis seal on. Noh suhteliselt mittemidagi peale tööstuse ja vangla.  Vanglast on matkadel juttu olnud ja mitte keegi ei teadnud, kus see täpselt asub. Mina nüüd tean 😀  Kuigi peale pole selle teadmisega vist midagi hakata 😀

Käisin piilusin korra Kroodi oja. Aga ei paterdanud seal kaua ringi sest ma tahtsin viimase (30)bussiga kindlasti tagasi jõuda.

Leidsin ühe rohukedriku rööviku. Sel aastal polegi röövikuid näinud.

Edasi juba lupiinivälju nautima. Või no sel aastal neid ei tundunud nii tohutu palju olevat aga siiski.

Lillasid, roosasid, siniseid ja valgeid. Nii ilus 🙂

Jalutasin veel natuke mööda tühermaid, et äkki näen midagi põnevat. Midagi väga erilist ei näinud. Kui viitsiks saaks varsti ilusaid mooniväljadega pilte tegema minna. Samas on see piisavalt kaugel, et ei tea, kas on tahtmist 😀 Peaks vähemalt omale mõneks järgnevaks aastaks meelde jätma.

Et lõpuks sealt tühermaalt ära saada ronisin mööda müstilist trepi üles. Milleks see seal on, on veidi arusaamatu. Igal juhul käimiseks pole see mõeldud nagu ma aru saan 😀

Bussipeatuse leidsin üles ja bussi peale jõudsin ka. Kuidagi imelik oli Tallinna linnaliinibussiga Maardust linna sõita 🙂 Samas oleks muidugi äge kui nad graafiku ka natuke laiahaardelisemaks teeks. Siis oleks põhjust ehk rohkem sõita.

Käisin 7km/Juunis:31km/Aastas: 789km

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.