Keilas

Orienteerumisega võitsin endale Elroni kuukaarti. Üritan seda tasapisi realiseerida.  Kui üks päev oli aega mõned tunnid, et linnast välja sõita siis tundus lihtne minna Keilasse.  Pigem tahtsin metsa kui linna, lasin silmadega kähku üle kaardi ja vaatasin, milline ring oleks paras teha.  Mudaaugu rada tundus hea mõte – võibolla küll mitte tervelt. Veel nägin kaardi pealt, et raudtee ääres on üks hiiglaslik tamm, tundus vahva, seda enam et sealt sai küllaltki kiiresti matkarajale.

Rongi pealt maha minnes mõtlesin, et läheks “ringi”  kõndima nagu tavaliselt ehk sama pidi, mis muidu ehk Paldiski mnt poolsest küljest ja lõpetaks hoopis tamme juures.

Nägin küüditatute mälestusmärki. Ei mäleta, kas olen seda varem näinud või mitte?!

Kohe jäi silma Keila raudteejaama elamu. Ilus roheline.

Läksin aga muudkui edasi ja lõpuks jõudsingi raudtee hargnemise kohale (ehk läksin tagurpidi ringile). Seal kusagil pidi see tamm olema. Polnud üldse kindel, kas puu asub võsa vahel või on kenasti vaadeldav. Kondasin võsa vahel ja tulin välja. Tuli välja, et tegelikult oli see üsna lagedal alal ja üsna hästi välja paistev.

Nimeks puul Liivaaugu tamm. Kõrgus 17,5m, ümbermõõt 6,5m, vanus üle 300a.

Tasuta raamatute laadalt sain raamatu Linnast linna aastast 1977. Seal on sama tamme kohta öeldud, et see on 25m kõrge ja ümbermõõt 5,9m.

Ilus, suur oli see küll.

Edasi läksin raudtee äärset teed mööda vahepeal kiikasin metsa vahele ka. Üsna kole, nagu oleks Lasnamäele mõnda koledamasse paika sattunud, kus prügi vedeleb igal pool.

Üle raudtee ja Haapsalu mnt. Tammiku teele. Põhimõtteliselt olingi metsas. Vaatsin, mis seal kasvab ja kaugemalt otsisin juba seeni ka. Igatahes hulkusin metsas ja ega ma lõpuks joont maha märkida ei oskakski, kus ma käisin.

Rohelist kärbseseent oli lademetes, nii et kel kuri ämm…. 😀

..ja hunnik tossukaid.

Mingi punane seen, mis oli seest veel punasem ja ausõna mina ei hammustanud seda tükki ära 🙂

Mõned puravikud leidsin ka.

Kui Mudaaugu rajal on paevõtu koht, siis ma leidsin hoopis teisest kohast ühe veel või on see lihtsalt paljand, pank või mis iganes. Igatahes hakkas silma. Muidugi oli see ka prügi täis loobitud.

Ja siis hakkas mul juba kiire.  Ühest rongist ma olin  maha jäämas, järgmise peale juba pidin jõudma. Teise peale ma ka lõpuks jõudsin, isegi 5 minutit sain oodata.

10km/Septembris:106km/Aastas:1211km

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.