Paunküla

Üks sõbranna tegeleb Matkaliidu asjadega. Jõulude eel ehk juba järgmisel nädalavahetusel on neil suur kokkutulek. Et kokkusaamist kusagil pidada tehti ka eeltööd, vaadati üle “pidupaik”, millest ka mina sain rõõmsalt osa võtta ehk siis paar tundi Paunkülas hängida. Konkreetselt selles kohas ma jalutamas pole käinudki. Teisel pool teed käisime ükskord poole öö ajal pimedas ekslemas.

Kõigepealt vaatasime Paunküla heaolukeskuse üle. Pilte ma ei teinud aga julgen väita, et selliseks suuremaks rahvakogunemiseks tundub täitsa kena paik.

Edasi soovitati meil üle vaadata kohalik 5km matkarada. Ma pean tõdema, et see oli vist üks igavamaid radu üldse, kuhu ma sattunud olen 😀 Lihtsalt sirged teed. Õnneks alusatasime tagurpidi, kus oli huvitavam ja kus me “ära eksisime” ehk teelt kõrvale kaldusime.

Seda võib küll öelda, et mets oli aus. Suured võimsad puud.

Käisime veehoidla juures vaatamas, kas vett on. Meie meelest eriti ei olnud aga võrreldes varasemaga olevat päris palju. Igatahes saime järve põhjas ringi jalutada ja järvekarpe korjata- mälestuseks Paunkülast.

Veehoidla juurest edasi proovisime alguses ikka päris rada mööda minna aga siis “läks lappama”, kõik muud rajad tundusid põnevamad kui see õige tee.

Ja kui me poleks veidikene seiklejahingega, oleks meil nägemata jäänud väike ojake, vallseljak ja kruusakarjäär. Viimane oli sinna “üleöö” tekkinud nagu meile väita üritati. Mulle on karjäärid üldiselt meeldinud aga see oli küll natuke hapu vaatepilt. Kõnnid valli turjal ja äkki saab tee otsa, ees on suur lage väli. Samas kui alles mõni aeg tagasi oli seal samasugune ilus metsaalune. Nagu me teada saime siis edaspidi laieneb kaevandus ka sellele alale, kus meie käisime. Kurb.

Lõpuks jõudsime ka õigele rajale.  Heaolu keskuse omanik hakkas meie pärast muretsema, et kus me oleme ja kas me oleme eksinud. Jalutas meile päris pika maa vastu 😀

Kahtlustan, et ta tahtis minema minna aga ei riskinud plikasid metsa jätta, pärast on veel eksinud ja jääb nendest halb mulje või midagi. Seega kõmpisime kiiresti tagasi, pilte ei teinud.

Kuna õige pisut oli veel aega siis otsustasime teha tiiru ümber Paunküla mõisa. Mõis oli algselt ühekordne. 50-datel ehitati peale teine korrus. Hoones asub hooldekodu.

Maja tagant leidsime teise “mõisa” veel. Ilmselt ka 50-datel ehitatud ja tundus olevat mingi lastelaagri paik vms.

Kõrvalhooned olid osaliselt lagunenud, osaliselt korda tehtud. Saime üsna kähku kõik vaadatud ja jõudsime täpselt õigeks ajaks linna tagasi. Tore oli.

7km/Oktoobris:285km/Aastas:1589km

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.