Kõrvemaal

Keskonnaamet korraldas looduskaitsekuu puhul mõned matkad. Sel korral käisime Kõrvemaal. Kuna sinna niiväga hästi ligi ei pääse siis panin ennast kohe esimesel päeval kirja. Sarnanes mitmeti maastikumaratoni rajaga.

Alustasime kusagil Venemäe kandis. Alguses paistis päike ja tibutas. Kogu aeg ähvardas, et hakkab kallama. Ilmateade lubas ka peale 12 padukat.

Maastik on väga mitmekülgne. Kord soine, teises kohas liivane männik.  Läksime üle Soodla jõe, kus õitses palju ubalehti, mis lähivaates on üliilusad. Aga ligi neile ei pääsenudki.

Jussi nõmm on imeline vist terve aasta läbi aga need värvid, mis seal vastu võtsid olid super. Kuigi kui kanarbik oleks õitsenud oleks ilmselt veel uhkem olnud.

Vihmast me ei pääsenud, rahest ka mitte, nii et fotokas oli suurema osa ajast kuni laagriplatsini põues.

Linajärve juures oli peatus, nii kultuurilooline kui taimede tundma õppimiseks. Pärast seda sai päris kiirel sammul mäest üles alla käidud, et jõuaks laua äärde katuse alla.

Kui kohale jõudsime, läks ilm päris ilusaks. Üks tegelane käis isegi ujumas ja ma ei suutnud uskuda, et vesi soe on. Pidin ise näpuga järgi katsuma ja tõepoolest oligi soe. Natuke istusime ja nautisime olemist siis oli aeg tagasi kõmpima hakata. Päris sama teed mööda ei käinud.

Üle Jussi nõmme, üle  jõe ja natuke metsavaheteed. Jõudsime bussi juurde tagasi ja ootasime ja ootasime ja kedagi ei tulnud ja ei tulnud. Vaatasid metsas asju ja värke, millest meie midagi ei tea.  Lonkisin niisama metsa all ja leidsin  oma selle aasta esimese normaalselt õitseva kullerkupu.

Sõitsime bussiga veidi edasi. Käisime päris Vargamäel.

Looduse mõttes oli retk väga äge. Natuke jänni jäädi grupi koos hoidmisega. Raske oli end kaheks rebida, et kas kuulata kultuurilugu või olla taimetargaga. Samas eks igaüks leidis oma.

Kokku umbes 12 km.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.