Orienteerumine ühistranspordiga 2019

Orienteerumise päevale läksime tunnike varem kohale, et üks kaaslane saaks ennast kirja pandud ja et niisama ringi vaadata. Kahjuks polnud seal suurt mitte midagi. Arvestades, et oli autovaba päev siis oleks võinud seda kuidagi rohkem propageerida ka. Nagu ikka oli ümberringi autode sumin. Mõned jalgrattad vaatamiseks ja uuskasutuse jalgratta laat. Ainuke põnev asi peale orienteerumise oli ronimissein.

Sel korral oli plaanis üsna hea uuendus ehk anda kaardid kätte 5 minutit enne orienteerumise algust, et saaks sellega tutvuda, stardialast väljumata. Kahjuks läks see uuendus luhta kuna start lükati 10 minutit edasi ja lõppu aega ei lisatud, nii et tegelikult oli aega 1 tund ja 50minutit pluss 15 lisaminutit, mille eest punktid maha jooksma hakkasid. Peale selle oli stardiala nii väike tehtud, et seal oli üsna raske olla.

Panime siis kolmekesi enamvähem plaani kokku ja mina suutsin kaduda juba esimeses trammipeatuses 😀 Sest mul läks kuidagi kaotsi see, et trammiga sõitma ei peagi. Kui mina järgmisest peatusest kohale jõudsin olidki kaaslased läinud.

Läksin siis omaette edasi, ootasin bussi. Tuli buss, mis ei pidanud aga läks paremas suunas aga aega kadus sellega üksjagu. Igatahes neljanda punkti juures leidsin oma ühe kaaslase üles 🙂

Alustasime tornide väljakult, suundusime Paksu Margareeta juurde nr18, linnahalli nr31, lennusadam nr22 ja noblessner nr19.

Koos jätkasime. Karjamaa nr32, sõle spordihoone nr38.

Peale seda saime sobiva bussi peale, mis läks kaugeima punkti juurde, kuhu jõudsime. Nr39 Parditiigi park. Seal ragistasime juba taas kolmekesi läbi võsa 😀

No kauaks meid koos ei olnud kuna meil tekkisid erimeelsused seoses sellega, kuidas edasi minna.

Mulle tundus loogiline sõita üks peatus linna poole ja joosta mööda linnuteed. Mida me osa koosseisuga siis tegimegi.

Teine pool meist läks mööda Tammsaare teed, mis läks talle mõned saatuslikud punktid maksma. Ehk siis punkt nr37 oli valesse kohta märgitud ja legende vaatamata sattusid valesse kohta. Ehk siis meie kaaslane tiirutas ümber mingi ehitusplatsi ja kuidagi otse ka lõigata ei saanud sest objektil oli aed ümber.

Meie orienteerusime kaardi järgi aga mingil huvitaval kombel vaatasime tagant küljelt legendi kah. Kus on üsna selgelt foto Löwenruhi pargist. Natuke marru ajas küll, et kuhu siis nagu tegelikult minema peab? Läksime lihtsama vastupanu teed ja küsisime vastutulijatelt, kummal pool teed see punkt on. Saimegi kätte. Pärast nägime, et üles oli ka kirjutatud, et punkt 37 Löwenruh park aga ikkagi ma pole rahul, punkt tuleks ikkagi õigesse kohta märkida.

Veel võtsime punkti nr36, mis oli vaarika mänguplatsil ja tänu sellele jäime lõpuks hiljaks. Troll lihtsalt tuli liiga hilja. Õnneks 14:03 olime Baltas, sealt oli vaja joosta Nunne tänavale valideerida kaart ja oligi kõik. Mul tuli ajaliselt kaks miinust aga samas kui poleks viimases punktis käinud oleks 2 punkti korjamata jäänud.

Edasi tuli jälle see koonerdamise osa ehk sel aastal said võistlejad ainult joogipudeli ja seda ka kui märkasid ise võtta.

Eelnevatel aastatel on midagi hamba alla ka antud ja üle eelmisel aastal anti suisa liiga palju võiks öelda 😀

Ka auhinna jagamisi oli vähe. Ainult võitjatele ja 3 jalgrattast. Muidu on ikka teistele kah rõõmu jagatud nt. elroni kuukaardi näol ja muud nipetnäpet.

Kuna meie grupis oli ka seniorite 2.koht siis saime kingikotti piiluda. Ausalt öeldes oli seal suht palju igasugu mõtetut jama nagu võinuga ja õhupallid ja reklaam jms.  Eks seal oli natuke paremat kraami ka.

Kohvikus tehti II koha puhul väike kohvi ka välja 😀

Oma eesmärgini ma päriselt ei jõudnud. Naiste arvestuses 22.koht. Üldarvestuses 69.koht.  Lõpetanud osalejaid oli 401.

Punktiskoor 29. Ehk eelmisest aastast 3 rohkem.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.